Kontakt
Nowości
  • W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy poszukujemy ambitnych i zmotywowanych osób, które zasilą Zespół ARTGRANIT. Jeżeli poszukujesz zatrudnienia, to zapraszamy do zapoznania się z aktualnymi ogłoszeniami o pracę, znajdującymi się w poniżej i dołącz do naszego Teamu. 

  • Zapraszamy firmy projektowe i wykonawcze do współpracy oraz udziału w systemie kompleksowej obsługi Klienta. Deklarujemy otwartość na inspirujące i ciekawe pomysły. Zapewniamy fachowość, doskonałą znajomość branży oraz służymy wieloletnim doświadczeniem, które z pewnością pozwoli nam wspólnie zrealizować niejedno interesujące zlecenie.

Piaskowiec

PIASKOWIEC to średnioziarnista, zwięzła skała osadowa, która powstała w wyniku scementowania ziaren kwarcu, miki, skaleni, okruchów innych skał oraz minerałów za sprawą spoiwa ilastego, wapiennego, krzemionkowego lub żelazistego.

Niezwykła plastyczność materiału

Piaskowce są stosunkowo miękkie i proste w obróbce – szczególnie, gdy dokonujemy jej tuż po wydobyciu tego materiału. Natomiast po wyschnięciu staje się twardy. To właśnie te charakterystyczne cechy powodują, że piaskowiec jest tak ceniony i stosowany w budownictwie od wieków.

Różnobarwny materiał o szerokim zastosowaniu

Piaskowiec występuje w różnych barwach – poczynając od bieli, po żółć i szarość, a kończąc na czerwieni. Materiał ten jest wykorzystywany przede wszystkim w przemyśle materiałów budowlanych, w którym znajduje zastosowanie, jako znakomity materiał drogowy i zdobniczy. Warto podkreślić, że piaskowiec jest wyjątkowo ogniotrwały oraz kwasoodporny. Często stosowany przy elewacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych, posadzkach oraz kominkach.

Galeria
kostka_piaskowiec-1.jpg

Kostka z piaskowca

kamien_murowy_piaskowiec.jpg

Kamień murowy z piaskowca

kamien_ogrodowy_piaskowiec-1.jpg

Kamień ogrodowy z piaskowca

plyty_piaskowiec-2.jpg

Płyty z piaskowca

palisady_piaskowiec.jpg

Palisady z piaskowca

schody_piaskowiec.jpg

Schody z piaskowca

parapety_piaskowiec.jpg

Parapety z piaskowca

elementy_budowlane_piaskowiec.jpg

Elementy budowlane z piaskowca

kwietniki_piaskowiec-1.jpg

Kwietniki z piaskowca

galanteria_piaskowiec.jpg

Galanteria ogrodowa z piaskowca

  
Wszelkie prawa zastrzeżone